Uluslararası İzmir Sanat Bienali


Farklı kültürlerin ortak değeri sanat, bir kez daha uluslararası beraberliğin dili haline geliyor. 4-11 Mayıs 2011 tarihlerinde birincisi düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Sanat Bienali, dünyanın dört bir yanından çok sayıda sanatçı ve sanatseveri İzmir, Türkiye’de buluşturuyor.


Sanatın farklı değerlere sahip kültürleri bir araya getirme gücünden faydalanarak insanlar arası birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesine katkıda bulunmak için harekete geçen Seba Sanat Galerisi’nin nefes verdiği Uluslararası İzmir Sanat Bienali, yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek sergilerle hayat buluyor.


Uluslararası İzmir Fuar Alanı başta olmak üzere birçok sergi alanının kullanılacağı ve görsel sanatlar alanındaki eserlerin yer alacağı sergiler, her sanatçının kendi dünyasını, hayal gücü ve yeteneğinin bir yansımasını sunan, farklı dünyalara açılan sanat eserleri için ortak bir platform oluşturuyor. Ayrıca bienal kapsamında gerçekleşecek paralel etkinliklerle tüm konukların farklı deneyimler yaşaması amaçlanıyor.


Seba Sanat Galerisi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek Uluslararası İzmir Sanat Bienali’nin bir parçası olmak ve kendi dünyalarını paylaşmak isteyen sanatçılar için ön başvurular devam etmektedir. Bienalde yer almak isteyen sanatçıların, kendilerinden istenen belgeleri en geç 30 Mayıs 2010 tarihine kadar belirtilen adreslere ulaştırarak ön başvuruda bulunması gerekmektedir.


Sahip olduğu farklı değerleri ve dünya görüşünü diğer insanlarla paylaşma arzusu içerisinde olan değerli sanatçıları ve tüm sanatseverleri Bienal İzmir’in bir parçası olarak aramızda görmekten onur duyarız.


Genel Direktör

Seba UĞURTAN

Ön Başvurutr_preapplication.htmltr_preapplication.htmlshapeimage_1_link_0
İletişimtr_contact.htmltr_contact.htmlshapeimage_2_link_0
Ana Sayfashapeimage_3_link_0
Destekçilertr_supporters.htmltr_supporters.htmlshapeimage_4_link_0
Sponsorluktr_sponsorship.htmltr_sponsorship.htmlshapeimage_6_link_0
Englishen_main.html
Nakliyetr_transport.htmltr_transport.htmlshapeimage_8_link_0